Sağlık Sigortası

Sağlığınızın sorunsuz olduğu bir dönemde ortalama 3000 Türk Lirası ile sigorta yaptırdığınızda, poliçenizde onlarca adet teminatı elde etmiş olacaksınız. Sigortanın alınmasıyla birlikte, küçük veya büyük fark etmeksizin tüm ameliyatlar ve ameliyatların masrafları doğrudan sigorta acentesi tarafından karşılanacaktır.

Sağlığınız iyi olduğu için 3000 ile 4000 TL arasındaki bir tutarla anlaştığınız acente, sağlığınız bozulduğunda 20 – 30 bin TL tutarındaki ameliyat masraflarını dahi ödemekle yükümlü olacaktır. Sağlık sigortası yaptırarak hem yurt içinde hem de yurt dışındaki tedavi faaliyetlerini güvence altına almış olursunuz.

Neden Sağlık Sigortası Yaptırılmalı?

Özel sağlık sigortası yaptıran bir vatandaş, sadece doğduğu ülkede geçerli olan bir poliçe imzalama zorunluluğuna sahip değildir. Yurt içinde olduğu gibi, şahsın yurt dışındaki seyahatlerinde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar için de teminatların, poliçede belirtildiği şekilde sağlanması mümkün oluyor.

Yurt içinde verilen yatarak, ayakta veya diğer hallerdeki teminatların aynılarını yurt dışında da elde edebiliyorsunuz. Yurt içinde alacağınız tüm sağlık hizmetleri, yurt dışında bulunuyorsanız aynı şekilde acente tarafından karşılanmakla yükümlüdür.

Sağlık Sigortasının Tamamlayıcı Poliçeleri

Sağlığınızın bir kaza nedeniyle veya hastalıktan ötürü bozulmaya başladığı durumda, tedavi süresince ekstra ödemeler yapmanız gerekmeden tüm masraflar sigorta kuruluşu tarafından karşılanacaktır. Bunun için mutlaka genel sağlık sigortasının yaptırılmış olması gerekiyor. Tamamlayıcı poliçeler teklif edildiği taktirde, ilerleyen dönemlerde ödeyeceğiniz prim tutarını hesaplayarak ekstra poliçeler gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

Yurt Dışı Sağlık Sigortası Teminatları

Yoğun bakıma girilmesi, özel ameliyat yapılacak olması, küçük – orta veya büyük ameliyatların yapılmasının gerekmesi dahi sigortanız tarafından karşılanacak süreci ortaya çıkarır. Düzenli olarak doktor takibinde olmayı gerektiren durumlar, yatarak ilaç tedavisi alınması, diyaliz tedavisi, radyoterapi ve kemoterapi de yurt dışında geçerli olan sigorta teminatlarıdır.

Sigortası bulunan vatandaşlar tarafından, adı geçen tedavi türlerinden biri veya birkaçı için ekstra olarak herhangi asgari veya azami tutarda ödeme yapılması gerekmeyecektir. Tüm faturalar ve işlem bilgilerinden sağlık sigortası alınan acente haberdar oluyor. Başarı Sigorta ile her zaman iletişime geçebilir, sağlık sigortası ücretleri ve teminat türleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Ücretleri

Sağlık sigortası yaptırmak için Başarı Sigorta aracılığıyla en uygun teklifleri alabilirsiniz. Sağlık durumunuzun, riskinizin, yaşınızın ve diğer kriterlerin incelenmesiyle birlikte, size en uygun ortalama özel sağlık sigortası ücretleri belirlenecektir. Sadece hastanelerde tedavi görme sürecinde değil, sağlık sorunlarının yaşandığı ve tedaviyle ilgili olan tüm işlemler için doğrudan özel sağlık sigortasının teminatlarından yararlanılabiliyor.

Ayakta tedavi uygulanan menopoz, fizik tedavi, ilaç tedavisi, doktor muayenesi, kolonoskopi gibi çeşitli teminatlar bulunuyor. Ücretler ise hem ayakta tedavi hem yatakta tedavi hem de diğer tedaviler için toplam bedel üzerinden, ortalama sağlık sigortası ile belirlenebiliyor.

Özel Sağlık Sigortası

Kişiye özel sigortanın alınabilmesi için acentelerle, sağlıkla ilgili talep edilen evrakların temin edilmesinin ardından görüşme yapılması yeterli olacaktır. Yaşınız, sağlık durumunuz ve sigorta yaptırmak istemenize neden olabilecek durumlar göz önünde bulundurulacaktır. Teminatların her birinde poliçe bünyesinde genel avantajlar olduğu gibi, özel şartları bulunan durumlar için her zaman acenteyle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası, vatandaşlar tarafından kemoterapi, radyoterapi, ameliyat, refakatçi ve oda seçim sürecindeki tüm ödemeler için %100 oranında teminat sunabiliyor. Bu sayede hem hastalık durumlarındaki masrafları tamamen sigorta acentesi aracılığıyla ödeyebilirsiniz hem de limit bulunmadığı için, tedavi boyunca tüm ödemelerin sağlık sigortanızın güvencesiyle yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tamamen opsiyonel bir sigorta türü olması nedeniyle, özel sağlık sigortası ücretleri de, seçilecek acenteye ve yapılacak anlaşmalara bağlı olarak çok farklı özelliklere sahip olabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Ücreti

Sağlık sigortası ücretleri sigorta acentesine göre değişiklik gösteriyor olmasına rağmen, risk durumu baz alınarak ortalama bedeller belirlenebiliyor. Türkiye genelinde 2019 yılı itibariyle özel sağlık sigortası için talep edilen minimum tutar 3000 Türk Lirası olarak kayıtlara geçmiştir.

Kuruma göre bu bedelin üzerinde ödemelerin yapılması gerekebildiği gibi, eğer vatandaşlar tarafından ekstra tamamlayıcı sigorta yapılmak istenirse bu sigorta da 500 liradan başlayan bedelle alınacaktır. Başarı Sigorta ile iletişime geçerek, kendiniz ve aileniz için en uygun fiyatlarla sağlık sigortası talep edebilir, düşük bedellerle poliçe hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.