Trafik Sigortası

Her vatandaşın yaptırması için zorunluluk getirilmiş olan trafik sigortası ile tüm motorlu taşıtların kaza ve üçüncü hasarlardan kaynaklanan zararlar için teminat altına alınması sağlanıyor. Her bir sigorta acentesi tarafından belirlenmiş teminat bedelleri ve prim ödeme tutarları farklı oluyor.

Sabit bir ödeme tutarı olmamasına karşın, kaza durumlarında ne kadar teminat ödemesi alacağınız ise genel olarak prim ödemelerinizin bedeline göre değişiklik gösteriyor. Hasarınızın çok yüksek bir bölümünün Başarı Sigorta acentesi tarafından karşılanmasını istiyorsanız, müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir ve trafik sigortasıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Araç sahipleri tarafından sigorta acentelerine gidilerek, trafik sigortası yaptırılmak istendiği belirtilmelidir. Ardından araç bilgileri görevliyle paylaşılmalıdır. Kısa süre içerisinde araç sahibine ve araca ait evrakların acente tarafından temin edilmesiyle birlikte poliçe hazırlanacaktır.

Trafik Sigortası Can ve Mal Kaybı Tazmini

Can ve al kaybı için Karayolları Trafik Kanunu belirlenmiş, hem ölen kişinin ailesinin mağdur olmaması hem de araçlarla ilgili hasarların acenteler tarafından karşılanması için orta yol bulunmuştur. Acentelerin karşılayabilecekleri azami hasar tutarları, yapılan poliçelere göre sınırlandırılıyor.

Trafik sigortası alınırken sadece aracın camlarının kırılması, kaportasının zarar görmesi, motorunun veya diğer teknik aksamının arızalanması üzerine evraklar hazırlanmaz. Şoförlerin veya araçta olan diğer kişilerin sağlık sorunları yaşamasına neden olmak da sigorta acenteleri tarafından yüksek bedellerle maddi ödemelerin yapılmasını gerektiren durumlardır.

Trafik Sigortası Ücretleri

Müşteriler tarafından Başarı Sigorta dahilinde tüm teminatlar şehre ve döneme göre 500 ila 1500 Türk Lirası arasında değişiklik gösterebiliyor. Onlarca sigorta acentesinin birbirinden farklı fiyatlar belirlerken, verdikleri teminatlar da doğrudan ödenecek bedellere göre etkileniyor. Yaptırılması zorunlu olan, kanun tarafından da yaptırmayan kişilere yönelik ceza uygulanacağı belirtilen sigorta için Başarı Sigorta tarafından yüksek teminat bedelleri belirleniyor.

Yapılacak olan sigorta ödemesi ise diğer acentelerle kıyaslandığında çok daha avantajlı durumdadır. Trafik sigortası yaptırılması için araç bilgilerinin görevlilerle paylaşılması, size ait olan T.C. kimlik numarası bilgisinin verilmesi gereklidir. Aracınızla ilgili zorunlu sigortanın kaydı ve hasar durumunda yapılacak ödemesine dair bilgiler kısa süre içerisinde belirlenecektir.