Yurtdışı Yeşil Kart (Green Card) Sigortası

Yurt dışı yeşil kart sigortası, dahilinde; yurt dışı seyahatinizde olası herhangi bir kaza durumunda, aracınızın karşı tarafa vereceği masrafları ve diğer üçüncü kişilerin sağlık giderleri karşılanır. Yeşil karta üye olan her ülkede geçerli bir sigortadır. belirlenecektir.

Yurtdışı Yeşil Kart (Green Card) Sigortası

Yurtdışı Yeşil Kart (Green Card) Sigortası

Bildiğiniz üzere yapmakla mükellef olduğumuz “Zorunlu Trafik Sigortası” yalnızca ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Yeşil kart sigortası ise; motorlu taşıtlar ile yapacağınız, yurt dışı seyahatlerinizde aracınızı sizin hasar vereceğiniz araç veya nesnelere karşı güvence altına alan yeşil karta tabi ülkelerde geçerli olan uluslararası bir sigortadır. Kısacası “zorunlu trafik sigortasının zorunlu yurt dışında geçerli olan versiyonu” diyebiliriz. Yeşil kart sigortası, yeşil kart sistemine üye olan her ülkenin uygulamasında geçerli bir sigorta türüdür. Yurt dışı seyahatlerine, araç ile çıkan herkesin yaptırması zorunlu bir sigortadır. Böylece, olası kaza vb. durumlarda, tüm hasar giderleriniz güvence altında olacaktır. Yurt dışı yeşil kart sigortası sayesinde, aracınızı güvenle uluslararası seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. Böylece, olası kaza durumunda, araç masrafları, diğer maddi zararlar ve üçüncü kişilerin sağlık masrafları güvence altındadır. Sigorta kapsamı, yeşil karta üye olan ülkelerde geçerlidir ve kazanın meydana geldiği ülkenin geçerli olan Zorunlu Trafik Sigorta teminat ve hükümleri dahilinde geçerlidir.

Yurtdışı Yeşil Kart Sigortası Neden Önemli?

Yurt dışı yeşil kart sigortası, dahilinde; yurt dışı seyahatinizde olası herhangi bir kaza durumunda, aracınızın karşı tarafa vereceği masrafları ve diğer üçüncü kişilerin sağlık giderleri karşılanır. Yeşil karta üye olan her ülkede geçerli bir sigortadır. Devamlı bir şekilde aracınızla, yurt dışına yolculuk ediyorsanız ya da aracınızı yurt dışında kullanıyorsanız, yeşil kart sigortanızı düzenli yaptırmanız gerekmektedir. Yeşil kart sigortası ile alakalı, her türlü sorularınızı bize iletebilir ve bilgi alabilirsiniz. Başarı Sigorta, çalışma prensibi doğrultusunda, sizlere titizlikle yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Uluslararası yurt dışı yeşil kart koşul ve şartları hakkında, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışımızla, her an yanınızdayız.

Yurtdışı Yeşil Kart Sigortası Avantajları

Yeşil kart sigortası, avantajları mevcut durumunuza göre farklılık gösterecektir. Sürekli bir şekilde, uluslararası yolcularınızı, motorlu taşıtlar ile yapıyorsanız, yıllık olarak da satın alabilirsiniz ve bu tabii ki fiyat açısından fayda sağlayacaktır. Ayrıca, yeşil kart sigortası prim ödemeleri, Türkiye motorlu taşıt bürosu tarafından belirlenir. Kullandığınız motorlu taşıt türüne göre, prim tutarı değişkenlik göstermektedir. Örneğin; otomobil, taksi, kamyonet, minibüs, tanker, römork vb. aracın türüne göre farklılık gösterecektir. Bireysel ya da ticari amaçlı, yurt dışı yeşil kart sigortası yaptırabilirsiniz. Yeşil karta üye olan, ülkeleri inceleyebilir ve bu doğrultuda, sigortanızı güvenle yaptırabilirsiniz. Güvenle yarınlara adım atmanız için, geniş kapsamlı sigorta seçeneklerimizle, her zaman hizmetinizdeyiz. Yeşil kart sigortası, yurt dışı iş seyahatleriniz veya bireysel yolcuklarınız için zorunlu bir sigorta türüdür. Kısacası “Yeşil Kart Sigortası” olmayan araçlar ilgili ülkelere giriş yapamazlar. Yeşil Kart Sigortası ayrıca Green Card Sigortası olarak da anılmaktadır.

Yurt Dışındayken Benim Aracımın Başına Gelen Maddi Zararları Kim Ödeyecek?

Yukarıda da belirtiğimiz üzere Yeşil Kart karşı tarafa verilen zararları tazmin eder. Sizin aracınızın başına gelecek zararlar için mevcut kasko poliçenize, yurt dışında kalacağınız tarihler arasında Yurt Dışı Kasko Teminatı? ekletmeniz lehinize olacaktır.

Yeşil Kart sigortanızı bizi arayarak yaptırabilir ve huzurla yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yeşil Kart Sistemine Dahil Olan Ülkeler


A AVUSTURYA
AL ARNAVUTLUK
AND ANDORRA
AZ AZERBAYCAN
B BELÇİKA
BG BULGARİSTAN
BIH BOSNA HERSEK
BY BEYAZ RUSYA
CH İSVİÇRE
CY KIBRIS
CZ ÇEK CUMHURİYETİ
D ALMANYA
DK DANİMARKA
E İSPANYA
EST ESTONYA
F FRANSA
FIN FİNLANDİYA
GB İNGİLTERE VE K.İRLANDA
GR YUNANİSTAN
H MACARİSTAN
HR HIRVATİSTAN
I İTALYA
IL İSRAİL
IR İRAN
IRL İRLANDA
IS İZLANDA
L LÜKSEMBURG
LT LETONYA
LY LİTVANYA
M MALTA
MA FAS
MD MOLDOVA
MK MAKEDONYA
MNE KARADAĞ
N NORVEÇ
NL HOLLANDA
P PORTEKİZ
PL POLONYA
RO ROMANYA
RUS RUSYA
S İSVEÇ
SK SLOVAK CUM
SLO SLOVENYA
SRB SIRBİSTAN
TN TUNUS
TR TÜRKİYE
UA UKRAYNA

Telefon

+90 542 464 28 39

Telefon

+90 216 464 28 38

Adres

Sari Kanarya Sk. No: 5/A, 34360, Kozyatagi, Kadikoy, ISTANBUL

E-Posta

bilgi@basarisigorta.com.tr

Paylaş :